Bībeles studijas

Bībeles studijas mājas grupās

Jāņa Atklāsmes grāmata (otrdienās no plkst. 19:00-21:00)

Kāpēc mēs gribam pievērsties Atklāsmes grāmatas studēšanai? Mēs dzīvojam laikā, kad draudze, īpaši mūsu zemē, saskaras ar divējādu spiedienu. No vienas puses – apkārtesošie nemieri un mūsu austrumu kaimiņa agresija. Tās rezultātā arī mūsu dzīve ir kļuvusi sarežģītāka. Mēs vaicājam, kas ir tie kompromisi, uz kuriem mums kā kristiešiem nevajadzētu iziet? No otras puses – pieaugoši stiprais rietumu vējš, kas vilina kristiešus un draudzi vērtību un dzīvesveida ziņā uz pavisam cita veida kompromisiem.

Bet vai mūsu situācija ar tās dažādajiem spiedieniem ir unikāla? Studijas Atklāsmes grāmatā parādīs to, ka kristieši gan pirmajā, gan 21. gadsimtā sastopas ar līdzīga veida izaicinājumiem. Katra kristieša un visas draudzes cīņa ar pasauli, miesu un Sātanu ir mūžsena. Septiņas draudzes Āzijas provincē, kurām raksta Jānis, no vienas puses saskaras ar ciešanām tāpēc, ka nepielāgojas varas diktātam. Bet no otras puses kristiešu patiesumu, pieaugšanu, mīlestību un citas kvalitātes apdraud viņu kompromisi ar apkārtesošo kultūru.

Savā vēstulē, pravietojumā un apokalipsē (atklāsmē) Jānis aicina mūsu ieskatīties aiz plaši atvilktajiem debesu aizkariem. Jānis grib, lai mēs ieraudzītu mūsu dzīvi visā tās kopumā tādu, kādu to redz Dievs, nevis tādu, kāda tā šķiet mums. Jāņa nolūks ir vienkāršs: lai mēs nepagurtu no tā, cik maz spējam ietekmēt globālos procesus un neatslābtu savā tieksmē dzīvot svētu dzīvi. Jānis atgādina, ka mums var būt droša cerība šajā haotiskajā un nestabilajā laikā, jo Jēzus ir uzvarējis (3:21). Jānis grib, lai mēs klausāmies un skatāmies uz to, ko redz un dzird viņš – redzi, Jēzus nāk ar mākoņiem (1:7), redzi, Viņš ir dzīvs mūžu mūžam (1:18), redzi, Lauva no Jūdas cilts, Dāvida sakne, ir uzvarējis (5:5), redzi, Dieva mājoklis pie cilvēkiem un Viņš mājos kopā ar viņiem (21:3).

Lai mūsu kopā pavadītais laiks Atklāsmes grāmatā, nudien, palīdz mums arvien labāk iepazīt un pielūgt Jēzu, „kas mūs mīlējis un ar savām asinīm mūs no mūsu grēkiem atbrīvojis” (1:5).

Sīkāka info: andis@reformati.lv

Vīru pusdienlaika Bībeles studija

Jāņa Atklāsmes grāmata (trešdienās no plkst. 12:00-13:00)

Mēs ļoti vēlamies redzēt to, kā visa draudze kopā pieaug atziņā un mīlestībā uz Kristu. Vienlaicīgi mēs apzināmies to, ka mūsu darba nedēļas ritms vai dzīves sezona var būt atšķirīgi. Pusdienlaika Bībeles studija vīriem ir izveidota tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ netiek uz Bībeles studijas mazajām grupām.

Tanī pat laikā pusdienlaika Bībeles studija ir atvērta ikvienam vīram, kurš trešdienas pusdienlaikā ir kaut kur tuvumā, un labprāt pavadītu šo laiku saturīgi.

Kā izskatās pusdienlaika Bībeles studija? Dalībnieki sanāk uz īsām pusdienām (līdzpaņemtām) un kafiju, kurai seko īsa Bībeles studija Jāņa Atklāsmes grāmatā.

Būsi mīļi gaidīts uz vīru Bībeles studiju trešdienā, Mārupes ielā 16. Sīkāka info: martins@reformati.lv